Okolie

Širšie okolie Rajeckej Doliny ponúka veľa rozmanitých možností trávenia voľného času. Návštevy múzeí a historických pamiatok, vidiecke kultúrne tradície, aktívny odpočinok v horách a na riekach, či kúpaliskách.
Rajecká Lesná

Rajecká Lesná

Obec Rajecká Lesná leží v južnej časti Rajeckej doliny oblolesená lesmi Lúčanskej Malej Fatry a Strážovských vrchov. Známa je už z minulosti ako vyhľadávané mariánske putnické miesto. Dnes najmä vďaka Slovenskému betlehemu, najväčšiemu pohyblivému drevenému betlehemu na Slovensku. Pobyt je možné spojiť v zime s lyžovačkou v neďalekých lyžiarskych strediskách ( Rajecká Lesná, Čičmany, Fačkovské sedlo...) a v lete s pešou turistikou na Lúčanskú Malú Fatru, do Strážovských vrchov, na Súľovské skaly, do Vrátnej, ale tiež návštevami neďalekých termálnych kúpalísk alebo blízkych či vzdialenejších kultúrnych a historických pamiatok, či kultúrnych podujatí.
Informácie o Slovenskom betheleme nájdete na betlehem.rajeckalesna.org.

Rajecká Lesná Rajecká Lesná Rajecká Lesná Rajecká Lesná
Fačkov

Fačkov (5 km)

Fačkov je podhorská obec, obkolesená malebnou prírodou a bohatstvom pôvodných ľudových tradícií a zvykov. Kdekoľvek v okolí nestrácate z očí najvyšší skalnatý kopec južnej Malej Fatry Kľak ( 1354 m.n.m.). Fačkovské sedlo vzdialené 8 km od obce je východiskom mnohých turistických aj cykloturistických trás s neopakovateľnými výhľadmi na Javorníky až po Vysoké Tatry. Nachádza sa tu tiež lyžiarske stredisko.

Fačkov Fačkov
Čičmany

Čičmany (15 km)

Čičmany sú rázovitou obcou, ktorá leží v koltine Strážovských vrchov. Vďaka svojej polohe si Čičmany dodnes zachovali množstvo pamiatok charakteristickej ľudovej architektúry a ľudových zvykov. Nad obcou leží lyžiarske stredisko s priaznivou nadmorskou výškou. Z Čičmian vedú turistických a cykloturistických trás do okolitých vrchov.

Čičmany Čičmany
Rajec

Rajec (5 km)

Rajec je päťtisícovým centrom južnej časti Rajeckej doliny. V strede mesta sa nachádza rozľahlé štvorcové námestie s dominantnou historickou budovou radnice. Na okraji leží termálne kúpalisko Veronika.

Rajec Rajec
Rajecké Teplice

Rajecké Teplice (11 km)

Rajecké teplice sú vyhľadávaným kúpeľným mestom s dlhoročnou tradíciou, plné zelene a pestovaných parkov. V centre nájdete kúpeľný dom Afrodita, množstvo ubytovacích kapacít a rôznych reštaurácií. Dominantou je jazero s originálnou reštauráciou Rybárska bašta. Na okraji leží termálne kúpalisko Laura. Neďaleko ( 5 km), v lesoch za obcou Kunerad navštívte Kuneradský zámok. Smerom do Žiliny ( 4 km) za obcov Poluvsie, sa nad potokom Rajčanka nachádzajú Slnečné skaly s výhľadmi na Rajeckú dolinu.

Rajecké Teplice Rajecké Teplice
Lietava

Lietava (20 km)

Nad obcou Lietava sa nachádza Lietavský hrad, druhá najväčšiu zrúcaninu hradu na Slovensku. Hrad bol postavený v 13. storočí a stal sa centrom Lietavského panstva. Možno naň vystúpiť po značených chodníkoch z obce Lietava, alebo Lietavská Svinná. V obci Lietava môžte tiež navštíviť malý ekoskanzen.

Lietava Lietava
Žilina

Žilina (32 km)

Stotisícová Žilina je ekonomickým a spoločenským centrom severného Považia. Leží na brehoch rieky Váh a je aj dôležitým cestným a železničným uzlom – vstupnou bránou do Rajeckej Doliny, ktorá sa rozpresiera smerom na juh a juhozápad od Žiliny. Odporúčame prechádzku zrekonštruovaným historickým centrom s dominantným Mariánskym námestím a Farským kostolom. Či návštevu neďalekého Budatínskeho zámku ( momentálne v rekonštrukcii) a priľahlého zámockého parku na brehu rieky Váh.

Žilina Žilina

Naši partneri:
Obec Rajecká Lesná www.rajeckalesna.info
Rajec - pramenitá voda www.rajec.com
Rodinné pasy www.rodinnepasy.sk
Vinárstvo Juraj Zápražný
Vinárstvo JM Doľany www.jmvinar.sk
Pivovar Čierna Hora www.pivovarcernahora.cz
Kofola www.kofola.sk
Rudolf Jelínek www.rjelinek.cz
Fernet Stock www.stock.cz
Julius Meinl www.meinl.sk
Redbull www.redbull.sk
Farnosť Rajecká Lesná www.rajeckalesna.org
Informácie o Slovenskom betheleme nájdete na betlehem.rajeckalesna.org